Безпека на кайті

Кайтбординг за статистикою – один з найбезпечніших і найменш травматичних видів екстріму. Школа TheAllRide виокремлює три рівні безпеки, чітке і послідовне дотримування цих рівнів убезпечить вас від 98% інцидентів.

Рівень 1. Зональний

Перш ніж виїхати кудись кататись (Україна, Туреччина, Єгипет чи Чорногорія) – вивчіть це місце на гуглмепс. Яку інформацію це дає:

– глибина (по забарвленню води завжди видно, де мілко – саме там катання буде більш безпечним дял початківців);

– перешкоди (будівлі і дерева дають тінь, а водні перешкоди, як то затоплені дерева, хвилерізи – збурення води);

– найбільш придатний напрямок вітру, який є “робочим” під даний спот – вітер в берег або onshore;

– характер берегової лінії і берегу. Банально – чи буде де розкласти кайт і чи не загороджуватиме щось підхід до води (або ж там може бути стрімкий берег).

Рівень 2. Локальний

Приїхавши на місце, роздивись, чи все так, як було на мапі, заодно розпитайте місцевих про:

– небезпечні місця (хвилерізи, корчі, каміння, підводні скелі, рифи, час відливу/припливу);

– силу вітру і розмір кайтів, які зараз доречно підняти в повітря;

– чи є поблизу кайт-станція;

– попроси допомогти запуститись (завжди запускайтесь з асистентом, який вміє піднімати і приймати кайт! Ніколи (!!!!) не довіряй це випадковим людям).

Рівень 3. Особистий

Кайти сконструйовано максимально безпечно. Вся система “заточена” під те, щоб не зазнати травм. В цьому рівні є два підрівні – безпека самого спорядження і безпека катання на воді. Це як паски безпеки в авто і airbag та ПДР.

– безпека спорядження скерована на скидання тяги (сили вітру) в самому кайті: deeppower, реліз планки (від себе вгору), 2 відстріли (планки і самого кайту) і стропоріз;

– правила розходження на воді схожі на автомобільні, визначають пріоритетність положення кайтерів один відносно одного. Їх всього 5, вивчаються в ході занять як “отче наш”.