Вітрове вікно

Єдине вікно, через яке неможливо покричати «А Володька вийде?!». Його неможливо закрити чи відкрити. Через нього не залітають комарі. І разом з тим, вітрове вікно – це те, без чого не може обійтись жоден кайтер.

Що таке «вітрове вікно» і навіщо воно потрібно?

В першу чергу, вітровим вікном називають простір, в якому літає твій кайт. Якщо бути точним, то це та уявна фігура, яку описав би кайт в польоті, якби ним розмахував Чак Норріс. Хоча ні, якби кайтом махав Чак, то ми б отримали ідеальну сферу. А звичайний кайтер зможе махати кайтом тільки в ¼ цієї геометричної фігури. Тобто візьміть будь-який апельсин, розріжте його на 4 рівні частинки і поставте одну з них перед собою на бочок. Ось це і буде мініатюрною копією будь-якого вітрового вікна.

Кайтери вигадали цей термін, щоб якомога легше і зрозуміліше передавати свої знання наступним поколінням. Ну і щоб максимально точно відтворити не лише траєкторію польоту кайта, а також його динамічні зони. Простіше кажучи: де кайт тягнутиме вас з максимальною швидкістю, а де – ледь-ледь.

Тяга кайта: max & min

Завдяки магії (а також геометрії, фізиці, аеродинаміці) кайт злітає в повітря і натягує стропи. Він, як гіперактивна собака, тягне тебе в небо чи до берега. Сила, з якою вітер штовхає кайт, а він тягне тебе, називається «тягою». А ти завжди є центром, навколо якого літає кайт.

Cектори вітрового вікна

Емпіричним шляхом доведено, що найменша тяга буде, коли кайт літає по краях вітрового вікна (тобто по краях твоєї чверть-апельсинки). Відповідно, якщо кайт літатиме над тобою зліва направо, зависне в зеніті або опиниться на воді перед тобою і плаватиме там по дузі – це положення можна вважати «нейтралкою».

Найбільшої сили кайт набуває, коли опиняється в центральній частині вітрового вікна і трохи під нею. Скеровуючи кайт в цю зону, ти ніби втискаєш педаль «газ» на повну і кайт понесе тебе максимально швидко. В середині цього вітрового вікна кайт не тягнутиме взагалі і падатиме вниз.

Як відбувається керування кайтом

Для простоти, простір поділили на подобі циферблату годинника. Відповідно, положення кайта в зеніті відповідає 12 годині. Праворуч від тебе будуть 1-ша, 2-га і 3-тя години, ліворуч 11-а, 10-а і 9-а. Є ще одне робоче положення кайта – 45°.

До речі, про розмахування кайтом. Всі маніпуляції у вітровому вікні називають саме «махами». Тож після каталки в слабкий вітер або після чисельних стрибків у гарний вітер слово «замахався» може означати як втому, так і повний екстаз.